Sprawdzone środki w profilaktyce chorób zbożaSprawdzone środki w profilaktyce chorób zboża

Choroby zbóż są gigantycznym kłopotem dla rolników, którzy mają z nimi do czynienia. Niektóre z nich, takie jak zaraza poprzez Tiofanat metylowy 500 sc oraz choroby wirusowe, muszą być leczone, zanim pojawią się znacznie bardziej zaawansowane symptomy, albowiem jedynie w ten sposób możemy mieć szansę uchronić potencjał zbioru. Zastosowanie profilaktycznych rozwiązań wzmacniających odporność zboża przez gospodarza w słusznym czasie ma prawo pomóc w zapobieganiu wielu komplikacjom chorobowym.

Asekuracja zboża przed chorobami - polecane działania ochronne

Proaktywne nastawienie do zwalczania chorób jest wielokrotnie o wiele bardziej efektywne oraz ekonomiczne niż metody reaktywne w sezonie. Powszechnymi praktykami w zakresie zwalczania choroby jęczmienia bądź innego zboża warto się zainteresować już na samym początku przygody z rolnictwem.

Niżej zabiegi fungicydowe w uprawie rzepaku omawiamy co poniektóre z tych najbardziej znaczących, jakie należałoby wdrożyć, aby choroby pszenicy ozimej wiosną i pozostałe nie stanowiły większego problemu.

Wyselekcjonowane metody uniknięcia chorób zboża:

• terminowe sadzenie,

• inspekcja obecności azotu,

• specyfiki grzybobójcze na pszenice.

Szczególnie właśnie sadzenie zboża w dobrym czasie jest ważne dla uniknięcia co niektórych chorób. Sadzenie z uwzględnieniem bardzo dobrych momentów dla danego gatunku zboża zezwala na dłuższy okres wegetatywnego przyrostu - co w przypadku chorób takich jak choroby zboz ozimych ma w gruncie rzeczy gigantyczne znaczenie.

Zbyt wysokie ilości oraz wskaźniki żyzności azotu są w stanie wywoływać nadmiernie grube, bujne drzewostany, jakie mogą mieć zmniejszoną cyrkulację powietrza i przenikanie światła, czyniąc plon bardziej podatnym na choroby dolistne, lub inne rodzaju fungicydy pszenica ozima. Jest to szczególnie prawdziwe, gdy daty sadzenia zbóż są względnie wczesne dla danej uprawy.

Choroby zboża - wygrana walka

Poza powyższymi sadzenie wielu rodzajów pszenicy o rozmaitych stopniach dojrzałości, przesunięcie daty siania, zabiegi fungicydowe oraz wybór produktów o większej wytrzymałości bądź też akceptacji na główne szkodniki oraz choroby, takie jak jęczmień choroba może pomóc zmniejszyć niebezpieczeństwo poważnych strat. Pierwsza forma wymienionej tu profilaktyki jako ochrona pszenicy ozimej przed chorobami grzybowymi ma tę akcesoryjną zaletę, że pomaga w logistyce zbiorów. Należałoby również zwrócić uwagę na cieszący się coraz większą renomą tebukonazol w zbożach - przez wielu rolników doceniany jako efektywna forma ochrony.

Komentarze: 2


noavatar.png
Pęcak 2019-11-23

Prędko wezwałem Hanię o rąsię, stał podjęty z radością natomiast po ożenku wywiózł ją do Stolice, dokąd kupił pozycję w Szynie Globalnym Armia Lokalnego.

noavatar.png
Pietraszek 2019-11-25

Zaraz niemalże rok po ożenku zostali tatami niebrzydkiej córki, oraz po dwóch latach podrostka.

Najnowsze artykuły:

Top